Iphone7 ‘da sorunlar bitmiyor

0
507

Apple’ın 7 Eylül’de tanıttığı ve geçtiğimiz hafta raflardaki yerine alan yeni iPhone modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili ilk şikayetler her zamanki gibi sosyal medyada yerini aldı.

Kısa sürede hızla yayılan iddiaya göre, son günlerde pek çok kullanıcı iPhone 7’nin uçak modu özelliğinde bazı sorunlar yaşıyor.

iphone-7-sorunlari-cozum002

Sosyal medyada sıklıkla dile getirilen bu iddiaya göre, iPhone 7 uçak moduna alındıktan sonra bu işlem iptal edilse bile cihaz tekrar internete bağlanamıyor.

Başka bir iddiaya göre, bazı kullanıcılar cihazın kablolu kulaklığında ciddi sorunlar yaşıyor.

Kısa sürede hızla yayılan iddiaya göre, son günlerde pek çok kullanıcı iPhone 7'nin uçak modu özelliğinde bazı sorunlar yaşıyor.
Kısa sürede hızla yayılan iddiaya göre, son günlerde pek çok kullanıcı iPhone 7’nin uçak modu özelliğinde bazı sorunlar yaşıyor.

Aynı iddiaya göre, kulaklık telefona bağlıyken ses akışı devam ediyor ancak, ancak ses kontrol mekanizması kullanıcı tarafından kontrol edilemiyor.

ABD basının Apple’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, söz konusu sorunlar için şirket harekete geçti.

iphone-7-sorunlari-cozum004

Apple benzer eleştirilerle iOS 10’un yayınlanmasının ardından da karşı karşıya kalmıştı.

Cihazlarına iOS 10’u yükleyen bazı kullanıcılar ekranlarında bu görüntü ile karşılaşmış, her zamanki gibi söz konusu sorunun ilk dile getirildiği yer sosyal medya olmuştu.

iphone-7-sorunlari-cozum005

Apple, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti “Yazılım güncellemesinin yayınlandığı ilk saat içerisinde az sayıda kullanıcının etkilendiği bir sorunla karşılaştık ancak bu hızla çözüldü. Bu problemle karşılaşanlar güncellemelerini iTunes’a bağlanarak tamamlayabilir veya destek için Apple ile iletişime geçebilirler.” .

Yeni iPhone modelleri ile ilgili sorunun ne zaman çözüleceğine dair bir açıklama ise henüz bulunmuyor.

iphone-7-sorunlari-cozum007

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here