Çalışan Hamileler İçin Kahvaltı Daha Da Önemli!

0
543

Herkes için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Ama hamileler için daha da önem taşıyor…

Sağlıklı ve kaliteli bir güne uyanmak ve gün boyu enerjinizden bir şey kaybetmeden günü tamamlayabilmek için kahvaltı öğününüzü mutlaka yapmalısınız.
Bu durum hamileler için daha birincil şart haline geliyor. Çünkü hamile olduğunuzda hem bebeğinizin gelişimi hem de sizin kendinizi daha iyi ve enerjik hissetmeniz için sağlıklı ve düzenli beslenmeye her zamankinden daha fazla dikkat etmeye özen göstermelisiniz.

Ama sabahın köründe çalışmak için evden çıkıyor ve hiç vakitsizlikten yakınıyorsanız bu durum için de kendinize bir b planı hazırlamalısınız.
Uzmanlar evden acele bir şekilde çıkıp da kahvaltı öğününü atlayan hamilelerin hamilelik süreçlerinde sıkıntılı ve yorgun geçirdikleri düşüncesini savunuyor.

hamile-is-kadini
Özellikle çalışan hamileler kahvaltı yapmadan işe gidiyor ve iş yerinde çıkan yemeği beğenmiyor ve üzerine akşam eve geldiğinde de alelacele atıştırmalık bir şeylerle karın doyuruyorsa işte o zaman hem anne hem de bebek sağlığı derinden etkilenebiliyor.

Bunun yerine sabahları kalktığınız saatten bir 15-20 dakika erken uyanmanız sağlıklı bir kahvaltı öğünü yemeniz ve hazırlanmanız için yeterli olacaktır.
Gün içerisinde de öğün atlamadan beslenmenize devam ettiğiniz takdirde kendinizi daha enerjik hissedecek ve hamilelikten kaynaklı günlük şikayetlerinizin azaldığına şahit olacaksınız.

hamilelik-surecinde-calismanin-faydalari-ve-zararlari-620x330

Sadece haftada bir gün yapılan kuvvetli Pazar kahvaltıları sizin ve bebeğinizin sağlığı için hiç ama hiç sağlıklı değil. Bedeninizin tüm besin ihtiyaçlarını sadece bir günde almanız imkansız.

Bu nedenle sabah öğle akşam ve ara öğünlerle kuvvetlendirdiğiniz bir beslenme düzeni sizi hamileliğiniz boyunca daha sağlıklı ve mutlu hissetirecektir, emin olabilirsiniz…

Mynet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here