Allık modasında yeni trend : Blush draping

0
493

Geçtiğimiz sezonun en popüler makyaj uygulaması olan kontürlere bu sezon veda ediyor, yerine yepyeni bir makyaj modasını selamlıyoruz; ‘blash draping’.

kenzo

Keskin yüz hatlarını ön plana çıkarmak için tercih edilen, bronzerların çantadan eksik edilmediği kontür modası bu sezon geride kalıyor. Yerini ise yeni makyaj trendi, ‘Blush draping’ alıyor. Nedir bu blush draping derseniz, en önemli ve hatta tek önemli detayı canlı bir allık kullanıyor olmanız. Gerisi ise sizin yaratıclığınıza kalıyor.

katemoss

Özellikle geride bıraktığımız hafta Paris Moda Haftası’nın çeşitli defilelerinde kendinden sıkça söz ettiren “draping” modası 90’ların Kate Moss stilini ön plana çıkarıyor.

fgvvreg

Nasıl uygulanıyor?
Draping uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yanakları ön plana çıkarmak. Yani bu uygulamayı yaparken göz ve dudak makyajınızın yanaklarınızın önüne geçmemesi gerekiyor.

071216-draping

Işıltılı bir allık, nude bir ruj ve doğal tonlarda far kullanarak uygulayacağınız göz makyajıyla kolaylık istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Son zamanlarda zamanlarda Gigi Hadid, Kylie Jenner ve Kim Kardashian gibi ikonların da favorisi olan bu allık modası, sonbahar/kış sezonunda sıcak tonlarla içiminizi ısıtacak.

39b5814f304c006b9fa41155ac97563a

Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here