Sağlıklı Bir Cildin Olmazsa Olmazları

0
431

Sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenleri düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde sonuçlarına siz dahi inanamayabilirsiniz…

Özellikle her gün çok erken saatte kalkıp erkenden yollara dökülenler için hayat biraz daha zordur ve gün oldukça zor başlar. Akşam eve dönüş de bir o kadar sıkıntılı geçer ve kendinize ayıracak bir zaman dilimi bulamamaktan birçok bakımı ve sağlık ile ilgili detayları aksatırsınız.

Bu durumu tersine çevirmek ve sabah erken kalkabilmeyi avantaja çevirip de bu doğrultuda yeni kararlar alırsanız sizin için ve cildiniz için son derece faydalı olacaktır.

  • Sabah uyandığınız elinizi yüzünüzü yıkadıktan sonra ilk işiniz en az bir bardak oda sıcaklığında su içmek olsun. Bir bardak su vücudu güne hazırlar ve gece boyu susuz kalan cildinize ilaç gibi gelir.
  • Cildinizin kurumaması ve nemini koruması için sıcak duş yerine ılık bir duş almayı tercih etmelisiniz. Aksi takdirde cildiniz nemini kaybeder ve pul pul dökülmeye ve kurumaya başlar.
  • Yüzünüzü gece ve gündüz yatmadan önce ve kalktıktan sonra güzelce ve iyice yıkamaya özen gösterin. Çünkü o zaman gece boyu çok daha fazla yağlanmaya meyilli olan cildinizin nem seviyesini dengeleyebilirsiniz.
  • Cildinizin sağlığı ve görünümü için cildinize yaz veya kış fark etmeksizin güneş kremi uygulamaya özen gösterin.
  • Cildinizin hijyeni çok önemlidir. Hijyene önem vermediğiniz takdirde cildiniz de sivilcelenmeler ve yağlanmalar artar.
  • Çatlayan dudaklarınız için de nemlendirici kullanmanız cildinizin bakımını eksiksiz şekilde yapmanızı sağlar.

[wp-amp-ad]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here