Makyaj Fırça ve Süngerlerinizi Nasıl Temizlemelisiniz?

0
499

Söz konusu cildiniz olduğunda, kullandığınız malzemelerin temizliği konusunda çok daha dikkatli olmalısınız!

Nasıl çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilmek için makyajımızı her gün temizlememiz gerekiyorsa, en az haftada bir kez makyajımızı uygularken kullandığımız malzemeleri de temizlememiz gerekiyor. Özellikle de makyaj fırçamızı ve süngerimizi. üstelik bu işlem oldukça da basit! İste size makyaj malzemelerinizi temizlemenin en kolay yolu!

makyaj-firca-ve-sungerlerinizi-nasil-3927690_o

Ilık su hazırlayın

Ellerinizin içinde rahat hareket edebileceği boyutta bir kabın içini ılık suyla doldurun. Daha sonra kabın içine birkaç damla şampuan damlatın.

Fırçalarınızı ve süngerlerinizi makyajdan arındırın

Fırçanızı ve süngerinizi suyun içine koyun ve tamamen renklerini verene kadar hafif hafif sıkın.

Durulayın

Malzemelerinizi kabın içinden çıkartın ve ılık suda iyice durulayın. Aksi takdirde fırçalarınız ve süngerleriniz şampuan kalıntılarıyla kurur ve bu da cildinize zarar verebilir.

Kurulayın

Kuru bir havluda, yumuşak hareketler fırçalarınızın ve süngerlerinizin nemini alın. Daha sonra malzemelerinizi kurumaya bırakın. Bir sonraki kullanımınızda iyi bir sonuç almak istiyorsanız, malzemelerinizin tamamen kuruduğundan emin olun.

Asmayı deneyin

Fırçalarınızı kurumaya bıraktığınızda mümkünse, fırça kısmı aşağı gelecek şekilde bir yere asın. Böylece fırçanızın şekli bozulmayacaktır.

Süngerlerin temizliği

Eğer isterseniz, makyaj süngerlerinizi her kullanımdan sonra yıkayabilirsiniz. Ancak bir sonraki sefere kurumama ihtimaline karşı mutlaka yedek bir süngeriniz olsun.

Aceleniz varsa

Yıkamak kadar iyi sonuç vermese de, eğer aceleniz varsa fırçalarınızı makyaj temizleme mendilleriyle silmeyi de deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here